Porażka w pierwszym meczu

Kujawy Markowice przegrały w pierwszej kolejce A-klasy z KS Brzozą 1:2 (1:0). Bramkę po podaniu Marcina Matuszaka zdobył Sebastian Basiński.

Skład Kujawy: P.Sypniewski, K.Gotowalski, A.Piekański, M.Matuszak, S.Brodacki- R.Kowalcze (55' R.Popiołkiewicz),R.Świtalski, S.Basiński, P.Strzelec (75' M.Mierzyński)-R.Łodożyński, P.Grodziski

Mecz od początku rozpoczął się od ataków KS Brzoza ale nie wynikało z nich nic konkretnego. Z czasem akcje gospodarzy były coraz bardziej groźniejsze i stworzyli oni sobie kilka dogodnych sytuacji jednak brakowało im zimnej krwi by pokonać Piotra Sypniewskiego. Pod koniec pierwszej połowy Kujawy zaczęły dochodzić do głosu czego efektem było trafienie Sebastiana Basińskiego. Basina otrzymał podanie od Marcina Matuszaka i pewnym strzałem w róg po ziemi pokonał bramkarza Brzozy i do przerwy prowadziliśmy 1:0. Druga połowa zaczęła się dla nas bardzo źle. Po błędzie Sławomira Brodackiego gospodarze doprowadzili do remisu. 10 minut później padła druga bramka dla Brzozy, tym razem po stracie piłki przez Sebastiana Basińskiego piłkarze z Brzozy wyszli z kontratakiem i wyszli na prowadzenie. W 75 minucie mogliśmy wyrównać jednak Paweł Grodziski nie zdołał strzelić bramki po uderzeniu głową. Była to doskonała sytuacja do zdobycia gola na 2:2. W 80 minucie zawodnik Brzozy-Piotr Kryszak otrzymał drugą żółtą kartkę i w efekcie czerwoną. Do końca meczu graliśmy w przewadze jednak nie zdołaliśmy doprowadzić do wyrównania.

Następne spotkanie Kujawy rozegrają w sobotę u siebie z Zagłębiem Piechcin.