Przed nami derby gminy Strzelno

W 3 kolejce A-klasy Kujawy Markowice zmierzą się na wyjeździe z Kujawianką Strzelno. Nikomu chyba nie trzeba przedstawiać jaki mecz przed nami. Derby wracają po trzyletniej przerwie. Mimo, że to Kujawy są spadkowiczem z V ligi to faworytem tego spotkania jest zespół ze Strzelna. Kujawianka po dwóch kolejkach z 4 punktami na koncie zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Po przeprowadzonych wzmocnieniach i udanym początku sezonu drużyna Jacka Sobczaka celuje w awans do V ligi. My natomiast po dwóch kolejkach jesteśmy czerwoną latarnią A-klasy. Jeżeli chodzi o zawodników Kujawianki to należy zwrócić uwagę przede wszystkim na Krystiana Piechockiego. Popularny Zocha w tym sezonie imponuje formą, w meczu z Goplanią zdobył bramkę z przewrotki! Wyróżniającym zawodnikiem jest także Tomasz Warzecha, który popisał się hattrickiem w pucharowym spotkaniu z Notecią Gębice. W drużynie ze Strzelna występuje dwóch zawodników, którzy grali w przeszłości w Kujawach, są to Damian Szwandke oraz Mateusz Grobelny. Jeżeli chodzi o nasz zespół to do kadry zespołu wracają Łukasz Kowalski i Paweł Grodziski. Łukasz w poprzednim sezonie występował w Cuiavii Inowrocław i po półrocznej przerwie spowodowanej kontuzją kolana wraca do rytmu meczowego. Paweł nie wystąpił w meczu z Piechcinem z powodu kontuzji kolana, na Kujawiankę ma być gotowy. Niepewny jest natomiast występ naszego kapitana Radosława Świtalskiego, który zmaga się z urazem stawu skokowego. Arbitrami tego spotkania będą: Waldemar Andrzejewski (Chrząstowo), Ryszard Przybysz (Inowrocław), Robert Jędrzejczak (Ściborze).

Początek meczu w sobotę o godz. 17:00 na stadionie w Strzelnie. Wyjazd z Markowic autobusem o godz.15:20.

Zapraszamy kibiców!